O knížce

Informace o publikaci

Filmouka je unikátním průvodcem pro žáky, rodiče i učitele, který vysvětluje vše podstatné, co je spojené s filmem a audiovizuální kulturou. Ideálně když ji bude mít „při ruce“ každý, kdo přemýšlí nad filmy a videi, nad tím, jak jsou udělány a co se jimi autoři snaží říct. Filmouku využijí ale i učitelé ve škole, jim nabídneme metodické materiály, poskytující informační a metodickou podporu pro práci ve vyučovací hodině. A všem bez rozdílu budou na multimediální platformě k dispozici filmové ukázky, názorně ilustrující prezentovaná témata i testující porozumění předkládané problematice.

Kromě témat, jako jsou žánry, filmový styl nebo filmová kultura a výroba filmu, najdete ve Filmouce mnoho praktických ukázek a obrazového materiálu, doplněných původními ilustracemi od ilustrátora Jaromíra Švejdíka (Jaromír 99). 

Projekt vzniká pod hlavičkou Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu, která od roku 2017 pomáhá zlepšovat podmínky pro realizaci audiovizuální výchovy na českých školách.

Kniha vychází ve Vydavatelství Univerzity Palackého. Na jejím vzniku se podílelo olomoucké pedagogické nakladatelství Prodos.

Filmouku si můžete pořídit na e-shopu VUP, v olomoucké prodejně VUP na Zbrojnici (Biskupské náměstí 1, Olomouc) a brzy také u dobrých knihkupců po celém Česku.

Booktrailer

Kontaktní osoba

Jan Černík | jan.cernik@upol.cz

Podporují nás

Michal Šašek

Dárcové na Donio